Metody i źródła wiedzy o wizualizacji danych

Wizualizacja danych to zagadnienie o którym wspominamy dosyć rzadko, a przecież odgrywać może ogromnę rolę na styku UX i analizy danych. Poniżej znajdziesz zbiór przydatnych materiałów, linków i inspiracji związanych z metodami wizualizacji danych. Do wizualizacji możemy użyć ogromnej liczby metod i narzędzi. Warto wybrać najskuteczniejsze oraz skorzystać z wartościowej inspiracji.

Pierwszym miejscem do którego polecam zajrzeć jest serwis A Periodic Table of Visualization Methods. Znajdziesz w nim podaną w interesującej formie listę metod wizualizacji informacji, danych, koncepcji, strategii czy metafor. Zdecydowanie warto znać, aby szybko znaleźć dobrą metodę prezentacji dopasowaną do sytuacji.

Serwis A Periodic Table of Visualization Methods

Bardzo interesującym źródłem inspiracji jest również blog FlowingData. To bardzo przydatny zbiór inspiracji, koncepcji i wiedzy o wizualizacji danych.

Serwis FlowingData

Wśród dodatkowych serwisów na które warto zwrócić uwagę trzeba wymienić koniecznie:

  • Datavisualization.ch – niestety dość rzadko aktualizowany. W zamian publikujący materiały stojące niemal zawsze na bardzo wysokim poziomie.
  • Information is Beautiful – również nieocenione źródło inspiracji.
  • Visualising – serwis w którym znajdziesz nie tylko galerię wizualizacji, ale także zbiory danych do wykorzystania.

Znalazłeś interesujące źródło wiedzy o wizualizacji danych? Daj mi znać.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Projektowanie ubezpieczone

Projektowanie ubezpieczone to metoda podejścia do projektowania zaprezentowana przez Mattew Lindermana i Jasona Frieda z 37signals.

Zamknij